Y0019100K000S9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0019100K000S9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 100K OHM 0.001% 0.3W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.3W