Y00213K20000D9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00213K20000D9L
Beschreibung:
RES 3.2K OHM 3/4W 0.5% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 3.2 kOhms
Series VSR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W