Y002612R5000A0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y002612R5000A0L
Beschreibung:
RES CHAS MNT 12.5 OHM 0.05% 5W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 1.030" L x 0.312" W (26.16mm x 7.93mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Screw Holes
Resistance 12.5 Ohms
Series VPR5
Power (Watts) 5W