Y00281K60000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00281K60000B0L
Beschreibung:
RES 1.6K OHM 1W 0.1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 1W