Y0028200K000F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0028200K000F0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 1W