VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00297K50000F0L
Hersteller:
Paket:
Axial
Charge:
-
Beschreibung:
RES 7.5K OHM 2/3W 1% AXIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm) |
| Temperature Coefficient | ±8ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 7.5 kOhms |
| Series | VTA |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |