Y005010K0000K0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y005010K0000K0L
Beschreibung:
TRIMMER 10K OHM 0.5W WIRE LEADS
Benutzer handbuch
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Panel Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.400" x 0.300" Face (10.16mm x 7.62mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series Accutrim™1202LB
Power (Watts) 0.5W, 1/2W