Y006510K0000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y006510K0000T9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 10K OHM 10W 0.01% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series VHP-3
Power (Watts) 10W