Y007575R0000A0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y007575R0000A0L
Beschreibung:
RES 75 OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 75 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 0.3W