Y0076V0100BQ0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0076V0100BQ0L
Beschreibung:
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.525" (13.33mm)
Tolerance ±0.1%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.398" L x 0.185" W (10.11mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series VHD144
Power Per Element 100mW
Package / Case Radial - 3 Leads
Resistor Matching Ratio ±0.02%
Mfr VPG Foil Resistors
Number of Pins 3
Resistance (Ohms) 2k, 20k
Circuit Type Voltage Divider
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±0.1ppm/°C