Y007840K0000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y007840K0000B0L
Beschreibung:
RES 40K OHM .3W .1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient 0.0ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 40 kOhms
Series VHP100
Power (Watts) 0.3W