Y0088140K000F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0088140K000F0L
Beschreibung:
RES 140K OHM 0.4W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 140 kOhms
Series S555
Power (Watts) 0.4W