Y00891K82000AR23R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00891K82000AR23R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 1.82K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.82 kOhms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Radial
Number of Terminations 2
Mfr VPG Foil Resistors
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)