Y008948K6000BM13L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y008948K6000BM13L
Beschreibung:
RES 48.6K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Supplier Device Package -
Resistance 48.6 kOhms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate M (1%)