Y0089499R000AR13L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0089499R000AR13L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 499 OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 499 Ohms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Radial
Number of Terminations 2
Mfr VPG Foil Resistors
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)