Y00894K70000TP0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00894K70000TP0L
Beschreibung:
RES 4.7K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Supplier Device Package -
Resistance 4.7 kOhms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate P (0.1%)