Y009047K0000F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y009047K0000F9L
Beschreibung:
RES 47K OHM 1% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 kOhms
Series VTA52Z
Power (Watts) 1W