Y0091147R000F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0091147R000F0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 147 OHM 2/3W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 147 Ohms
Series VTA53Z
Power (Watts) 0.667W, 2/3W