Y0092350R000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0092350R000T9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 350 OHM 1/2W .0.01% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 350 Ohms
Series VTA54Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W