Y009244K6970T0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y009244K6970T0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 44.697K OHM 0.01% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 44.697 kOhms
Series VTA54Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W