Y009550K0000F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y009550K0000F9L
Beschreibung:
RES 50K OHM 1/4W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 kOhms
Series VTA56Z
Power (Watts) 0.25W, 1/4W