Y00962K47000A9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00962K47000A9L
Beschreibung:
RES 2.47K OHM 1/5W 0.05% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.47 kOhms
Series VMTA55Z
Power (Watts) 0.2W, 1/5W