Y009810R0000F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y009810R0000F9L
Beschreibung:
RES 10 OHM 0.6W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" x 0.102" Rectangular x 0.305" L (6.60mm x 2.59mm x 7.75mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series VSA101
Power (Watts) 0.6W