Y01011K18000F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y01011K18000F0L
Beschreibung:
RES 1.18K OHM 1W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.18 kOhms
Series S
Power (Watts) 1W