Y010145R6000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y010145R6000B0L
Beschreibung:
RES 45.6 OHM 0.1% 1W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 45.6 Ohms
Series S
Power (Watts) 1W