Y0102120K000A0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0102120K000A0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 120K OHM 1.5W 0.05% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 120 kOhms
Series S
Power (Watts) 1.5W