Y0102500K000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0102500K000B0L
Beschreibung:
RES 500K OHM 0.8W 0.1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 kOhms
Series S
Power (Watts) 0.8W