Y01030R50000F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y01030R50000F9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 2W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 mOhms
Series S
Power (Watts) 2W