Y0106200K000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0106200K000B0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 200K OHM 0.1% 1.5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 kOhms
Series H
Power (Watts) 1.5W