Y0108249K800Q9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0108249K800Q9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 249.8K OHM 0.02% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 249.8 kOhms
Series H
Power (Watts) 2W