Y0108265R258T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0108265R258T9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 265.258 OHM 0.01% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 265.258 Ohms
Series H
Power (Watts) 2W