Y011127R5000Q9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y011127R5000Q9L
Beschreibung:
RES 27.5 OHM 2.5W 0.02% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 27.5 Ohms
Series H
Power (Watts) 2.5W