Y073310K0000F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y073310K0000F0L
Beschreibung:
RES 10K OHM 10W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series VFP-3
Power (Watts) 10W