VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y07340R50000C0L
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 10W 0.25% RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$70.7085
$70.7085
10
$62.62685
$626.2685
25
$57.57646
$1439.4115
50
$54.54615
$2727.3075
100
$52.52588
$5252.588
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.803" (20.40mm) |
| Tolerance | ±0.25% |
| Size / Dimension | 1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm) |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 500 mOhms |
| Series | VFP-4 |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |