Y07342R00000A9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y07342R00000A9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 2 OHM 10W 0.05% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2 Ohms
Series VFP-4
Power (Watts) 10W