Y077110K0000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y077110K0000B0L
Beschreibung:
RES 10K OHM 1W 0.1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series RCK
Power (Watts) 1W