Y0795100R000Q0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0795100R000Q0W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
0805
Beschreibung:
HTHG0805 100R00 0.02% W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 100 Ohms
Series HTHG
Power (Watts) 0.02W