Y079975K0000F0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y079975K0000F0W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
2512
Beschreibung:
RES SMD 75K OHM 1% 0.15W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 75 kOhms
Series HTHG
Power (Watts) 0.15W