VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y08500R01000G4W
Hersteller:
Paket:
SMD
Charge:
-
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 1/2W 2516 WIDE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$48.4975
$48.4975
10
$42.9514
$429.514
30
$39.487386
$1184.62158
40
$37.4091
$1496.364
80
$36.023525
$2881.882
230
$34.63795
$7966.7285
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) |
| Tolerance | ±2% |
| Size / Dimension | 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm) |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMD |
| Resistance | 10 mOhms |
| Series | VCS1625 |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Wide 2516 (6440 Metric), 1625 |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |