Y08560R10000G9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y08560R10000G9W
Beschreibung:
RES 0.1 OHM 2% 1W 2516
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.10mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 100 mOhms
Series VCS1625P
Power (Watts) 1W