Y08560R50000D9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y08560R50000D9R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
SMD
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 0.5% 1W 2516
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.10mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 500 mOhms
Series VCS1625P
Power (Watts) 1W