Y0875137R550T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0875137R550T9L
Beschreibung:
RES 137.55 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 137.55 Ohms
Series VSH
Power (Watts) 0.3W