Y09300R05000B9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y09300R05000B9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 0.05 OHM 0.1% 1W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.520" L x 0.080" W (13.21mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 mOhms
Series VCS101
Power (Watts) 1W