Y09410R00500F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y09410R00500F0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 0.005 OHM 2W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5 mOhms
Series VCS202
Power (Watts) 2W