Y09410R20000D9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y09410R20000D9L
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 2W .5% RADIAL
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 200 mOhms
Series VCS202
Power (Watts) 2W