Y09430R00500F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y09430R00500F9L
Beschreibung:
RES 0.005 OHM 10W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.01mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5 mOhms
Series VCS302
Power (Watts) 10W