Y09441R00000D9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y09441R00000D9L
Beschreibung:
RES 1 OHM 10W 0.5% RADIAL
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.01mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1 Ohms
Series VCS332
Power (Watts) 10W