C&K
Produkt-Nr.:
Y1011U2C203NBE
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH KEYLK 2POS SPDT 0.4VA 20V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.3095
$13.3095
500
$11.40608
$5703.04
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Depth Behind Flange | 28.83mm |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Contact Material | Copper |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Operating Temperature | - |
| Key Removable Positions | All |
| Number of Positions | 2 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Flat Key |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.30mm Dia |
| Angle of Throw | 90° |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | - |
| Series | Y |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Not Specified |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | Y1011U2C |