Y107310R0000B9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y107310R0000B9L
Beschreibung:
RES 10 OHM 1/4W 0.1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series Z202
Power (Watts) 0.25W, 1/4W