VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y11190R50000D9W
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 0.5% 1/4W 1610
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$22.6765
$22.6765
10
$19.81415
$198.1415
25
$17.90408
$447.602
50
$17.00899
$850.4495
100
$16.4122
$1641.22
250
$15.517034
$3879.2585
450
$14.920234
$6714.1053
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.160" L x 0.100" W (4.06mm x 2.54mm) |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 500 mOhms |
| Series | VCS1610Z |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |